Informacje

Program #LaboratoriaPrzyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nadrzędnym celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
  Wspara szkołę w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „#LaboratoriaPrzyszłości” Szkoła otrzymała wsparcie finansowe  na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego         i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności  w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji  i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Zakupiono:

• Drukarki 3D Makerbot + Akcesoria
  • Filament
  •  Zestaw studyjny SOFTBOX+ Akcesoria
  • Wizualizer
  • EDU+ Concewpt 450+ książki
  • Klocki konstrukcyjne: Edu Technikc; zestaw Wonder; robot Qoopers; Edu Pascal
  • Mikroskopy
  •  Stacja pogody
  • Zestawy modułowe: struktura roślin i zwierząt; pogoda i klimat; siły oddziaływania
  • Pociąg Inteligo + Akcesoria
  • Ława optyczna
  • Multimer cyfrowy
  • Gimabal
  • Nagłośnienie.

Korzyści z #LaboratoriówPrzyszłości:

Z perspektywy szkoły i nauczyciela:

•   Sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia.
  •  Nowe technologie i eksperymenty, ułatwią przekazywanie wiedzy.
  •  Wsparcie w realizacji podstawy programowej, prowadzeniu kół zainteresowań i zajęć dodatkowych.
  •  Rozwój merytoryczny nauczycieli.

Z perspektywy rodzica i ucznia:

•  Zwiększenie zainteresowania dziedzinami technicznymi i ścisłymi.
  •  Popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych, połączenie zdobywania wiedzy
    z przygodą.
  •  Odkrywanie i rozwój talentów oraz inwestycja w lepszą przyszłość młodych.