Europejska Debata Oxfordzka

W dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się Debata przygotowana przez uczniów klasy 5b o tezie: „Unia Europejska powinna rozszerzać się terytorialnie” W Debacie po stronie propozycji wzięli udział: Wiktoria Skiba, Grzegorz Owoc, Franciszek Grzybek. Opozycję reprezentowali: Piotr Czichy oraz Tomasz Źródłowski; trzeciego mówcę z racji jego choroby zastąpił wychowawca Andrzej Kubica.

Młodzież do Debaty przygotowywała się w ramach programu „Młodzi Głosują” w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego i trzeba dodać zrobiła to celująco.

Walka na argumenty trwała do samego końca, jednak głosowanie wśród publiczności – elektorów wskazało zwycięzcę. Została nim strona propozycji, której gratulujemy.